MĄKA Z CIECIORKI - CZARNEJ

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 12,00 zł 12.00
ilość kg

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: PLICZKO
Kod produktu: MĄKA Z CIECIORKI CZ.
Pin It

Opis

MĄKA Z CIECIORKI CZARNEJ - in. besan, to mąka powstała ze zmielenia ziaren czarnej ciecierzycy, w tradycyjnych młynach żarnowych, w naszym gospodarstwie. Jest to rodzaj bezglutenowej mąki powstałej z rośliny strączkowej, jaką jest cieciorka; a zatem posiadająca te same właściwości co ona. Mąka ta jest bogatym źródłem witamin z grupy B, witaminy A, E i C, oraz soli mineralnych tj.: magnez, potas, sód, cynk, żelazo, fosfor, miedź. A ponad to białka oraz błonnika pokarmowego. 

Mąka z czarnej cieciorki (odmiana desi) posiada charakterystyczny słodkawy i delikatny smak z orzechową nutą. Może być ona wykorzystywana w kuchni na wiele sposobów, m.in.; jako dodatek do past warzywnych, naleśników, a nawet do wypieku chleba; sprawdzi się również jako zagęstnik do zup, sosów, czy gulaszy. Jej spożywanie wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu, m.in.: obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia procesy trawienne, jest produktem wysokobiałkowym, a obecność błonnika sprawia, że daje długie uczucie sytości.

Należy przechowywać ją w szczelnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego.

Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu ze względu na sprzedaż luzem i obecność w naszym sklepie produktów glutenowych.

Produkt jest przez nas pakowany w papierowe torebki bezpośrednio przed wysyłką.

 

Składniki: mąka z cieciorki 100%

 

Kraj pochodzenia: Polska

 

Kraj pochodzenia cieciorki: Włochy

 

Wartość odżywcza w 100 g:

- wartość energetyczna - 337kcal

- tłuszcz - 5,9g

- w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 1,1g

- węglowodany - 44g

- w tym cukry - 2,3g

- białko - 19g

- sól - 0,09g

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl