Inkubator Przetwórstwa Lokalnego

Inkubator Przetwórstwa Lokalnego

Pliczko Gospodarstwo Rolne

w Woźnikach

   Inkubator Przetwórstwa Lokalnego jest miejscem, w którym rolnik, gospodarstwo rolne lub inny właściciel surowców roślinnych może rozpocząć ich przetwarzanie, korzystając z infrastruktury inkubatora, maszyn, urządzeń oraz doradztwa oferowanego przez podmiot prowadzący inkubator.

Dla producenta żywności korzystanie z inkubatora może być pierwszym etapem na drodze do utworzenia własnego zakładu przetwórczego. Początkujący producent rolny może w ten sposób sprawdzić swoje umiejętności przetwórcze oraz możliwości wprowadzenia oryginalnego, własnego produktu na rynek, w zgodzie z przepisami sanitarnymi.

Inkubator Przetwórstwa Lokalnego w Gospodarstwie Rolnym Pliczko w Woźnikach powstał w 2019r., jego celem jest zapewnienie dostępu do infrastruktury niezbędnej do wytwarzania regionalnych produktów na bazie lokalnego surowca i tradycji. 

Inkubator został uruchomiony dzięki dofinansowaniu ze środków UE w ramach poddziałania 19.02 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Tytuł operacji: "Uruchomienie inkubatora produktów lokalnych z terenu Lokalnej Grupy Działania Brynica to nie granica".

Całkowita wartość projektu: 217 415,714 zł, kwota dofinansowania: 152 191,00 zł.

 

       

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl